Fizik Tedavi

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon; kas-iskelet sistemi problemleri, nörolojik hastalıklar, kronik ağrı ve kansere bağlı özürlülük gibi akut ve kronik problemlere bütünsel olarak yaklaşan, tüm yaş gruplarında özürlülüğe yol açan tıbbi durumların önlenmesi, teşhisi, tedavisi ve rehabilitasyonuyla ilgilenen tıp dalıdır.

Denizli Özel Sağlık Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon merkezimizde; kas ve iskelet sistemi hastalıklarının tanı ve tedavisini düzenlemek, kişilerin fonksiyonel kapasitelerini ve günlük aktivite performanslarını üst düzeye çıkararak yaşam kalitelerini artırmak ve bu doğrultuda tüm sistemlere yönelik kapsamlı bir rehabilitasyon programıyla rehabilitasyon ihtiyacı olan hastaların gereksinimlerini karşılamak amacıyla hizmet veriyoruz.

Rehabilitasyonda amaç, bireyin fonksiyonel kapasitesini artırmak, özürlülüğü önlemek ve iyileştirmek, bireyin günlük yaşamda bağımsız duruma gelmesini sağlamak ve yaşam kalitesini artırmaktır.

Bölümde termoterapi(ısı tedavisi), kriyoterapi(soğuk tedavisi), elektroterapi, hidroterapi(suiletedavi), fototerapi(ışık ile tedavi)gibi fiziksel ajanlarla uygulanan tedaviler, traksiyon, manipülasyon, ve egzersiz tedavileri uygulanmaktadır.

Medikal ve fizik tedavi yanısıra gerekli durumlarda lokal enjeksiyonlar ve girişimsel tedavilerden yararlanılmaktadir.