Lenfödem Tedavisi

Lenfatik sistem, bir bireyin lenf hücrelerini, dalağını, lenf damarlarını, lef nodüllerini ve bademciklerini içine alan bir yapıdır.

lenfodem-tedavisi-sportomed

Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi, bir rahatsızlığı ya da oluşan yarayı tedavi amacıyla vücudunuza ozon gazı uygulanmasını ifade eder. Ozon gazı, üç oksijen atomundan (O3) oluşan renksiz bir gaz olarak tanımlanır.

ozon-1024x399

Hacamat Tedavisi

En yaygın uygulama şekli kuru kupa ve genel kullanımda hacamat da denilen yaş kupa uygulamasıdır.

dr-sezai-findiklar-hacamat-tedavisi-02

Akupunktur Tedavisi

Akupunktur, cilt üzerindeki belirli noktalara çok ince iğnelerin batırılması ve bu noktaların uyarılması prensibine dayanan bir uygulamadır.

17

Kuru İğneleme Tedavisi

Kuru iğne tedavisi (İMS) için çeşitli uzunlukta ve çok ince iğneler kullanılır. Kasılmış, bu nedenle ağrılı olan ve fonksiyonunu yeterince yerine getiremeyen kaslara bu özel iğneler batırılır.

dry-needling

Nöral Terapi

NÖRAL TEDAVİ %0,5-1 arasında sulandırılarak uygulanan lokal anesteziler vasıtasıyla uygun uyarılarla vücudumuzun dengelenmesi ve hastalıkların tedavi edilmesi sanatıdır.

nöral-terapi

Fizik Tedavi

Kişilerin kas ya da iskeletlerinde oluşan çeşitli problemlerin giderilmesine olanak veren bir tıp dalıdır.Kas ve iskelet problemlerinin yanı sıra, nörolojik hastalıklar sebebi ile oluşum gösteren çeşitli sağlık problemleri de tedavi edilmektedir.

19

Sülük Tedavisi

Sülükler insanlık tarihi kadar eski çağlardan buyana bir ok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Sülük tedavisinin bir diğer adı Hirudoterapidir, bu tedavi ve uygulamalar antik çağlardan günümüze kadar birçok hekim tarafından hastalıkları tedavi etmek amacıyla kullanılmıştır.

20

Glutatyon Tedavisi

Glutatyon aslında doğal olarak vücutta üretilen bir maddedir. Ancak glutatyon seviyesi yaş, kötü beslenme, alkol, sigara, ilaçlar, toksik maddeler ve çevresel faktörler nedeniyle gittikçe azalır. Bu nedenle sağlıklı bir yaşlanma için dışarıdan alınması önerilmektedir.

IV Drip Vitamin Infusion Therapy Saline Bag

P.R.P Tedavisi

PRP; (Platelet rich plasma) kişinin vücudundan küçük bir miktar kan alındıktan sonra kanın özel bir işlem ile plazmasının ayrıştırılarak, vücuda enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir. Elde edilen plazma, “platelet” denilen hücrelerden oldukça zengindir.

48

Manuel Terapi

Manuel terapi, kas ve iskelet sistemini ilgilendiren tüm rahatsızlıklarda uygulanabilen ve tamamıyla kanıta dayalı tıp bilgileri ile yapılan tedavi şeklidir. Diğer bir deyişle fizik tedaviyi içine alan tüm hastalıklarda manuel terapi uygulaması yapılır.

Klinik Masaj

Klinik masaj tekniklerinin fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları içerisinde önemli bir rolü bulunmaktadır. Yumuşak dokuda meydana gelen dolaşım bozukluklarının, kas kasılmalarının ve fonksiyon değişimlerinin belli tekniklere dayanan el manevraları ile giderilmesini amaçlayan klinik masaj; mutlaka profesyoneller tarafından uygulanmalıdır.

Adsız tasarım (7)

Elektro Terapi

Elektroterapi uygulamasının amacı, ağrıyı ve kas güçsüzlüğünü ortadan kaldırmak, vücut işlevlerini iyileştirmektir.